SLUŽBY

Služby

Seznamovací schůzka

Pokud hledáte dulu k porodu, ráda se s Vámi uvidím osobně či on-line. Na schůzce dostanete základní informace o mých službách, ale hlavně, zjistíte, jestli si sedneme osobně. Protože při výběru duly #napocituzáleží.

Konzultace / předporodní příprava

Během individuální předporodní přípravy společně probereme do podrobna všechny nejdůležitější otázky: Jak se připravit na porod? Kdy vyrazit do porodnice? Jaké jsou fáze porodu? Co se během porodu s tělem děje? Co mohu udělat pro to, abych zůstala uvolněná? Jak pracovat s bolestí? V jaké poloze mohu rodit? Jak se informovaně rozhodnout v případě komplikací? Jak přivítat miminko po fyziologickém porodu? Jak se připravit na kojení a šestinedělí?

Při konzultaci mohu také pomoci se sestavením porodního přání a zodpovědět Vaše otázky týkající se těhotensví/porodu/výběru porodnice atd.

Nebo se chcete jen pozitivně naladit a třeba si poslechnout dva příběhy o tom, jak může být porod krásný? Ozvěte se mi. Moc ráda si vyslechnu Vaše přání/příběhy/obavy a společně můžeme pracovat na tom, aby byl Váš porod krásným a posilujícím zážitkem.

Každé setkání upravuji na míru konkrétní ženě či páru.

Každá klientka na předporodní přípravě dostane i přehledně zpracovaný vytištěný materiál se všemi informacemi, které se na schůzce dozví.

Doprovod k porodu


Relaxační těhotenské cvičení

Sestava jemných cviků na uvolnění a protažení vazů v oblasti pánve. Prováděním tří základních cviků se v pánvi postupně optimalizuje rovnováha a my tak miminku poskytneme ideální podmínky pro jeho zrození.

V těhotenství: ulevuje od bolesti (křížové bolesti, bolesti zad, kyčlí..), pomáhá miminko dostat do optimální polohy k porodu, podpoří otočení miminka z polohy koncem pánevním, hlavičkou dolů. U porodu - pomáhá od bolesti a využívá se především, pokud porod nepostupuje, jak má. Správné napolohování miminka zkracuje celkovou dobu porodu.

Rebozo masáž


Ženská bylinná napářka

Jednoduchá a 100% přírodní metoda péče o ženské zdraví.

Před porodem (od ukončeného 38tt): pomáhá uvolňovat svaly pánevního dna, změkčuje hráz před masáží hráze, zlepšuje elasticitu a poddajnost měkkých porodních cest a tkání, snižuje riziko poranění hráze, pochvy a svalů pánevního dna, zlepšuje peristaltiku střev, zlepšuje krevní cirkulaci, snižuje otoky, poskytuje úlevu bolavým zádům, pomáhá se psychicky připravit na porod.

U porodu: nefarmakoligký způsob tlumení bolesti, utváří známé a bezpečné prostředí, podporuje okysličení dítěte (zvyšuje cirkulaci krve), zvyšuje elasticitu a poddajnost měkkých porodních cest a tkání, podporuje děložní stahy, uvolňuje svaly pánevního dna, snižuje riziko poranění hráze.

Po porodu a v šestinedělí: zkracuje dobu odcházení očistků, pomáhá předcházet infekci, přispívá k rychlejšímu stažení dělohy, dezinfikuje poporodní poranění a tím přispívá k rychlejšímu hojení, pomáhá s celkovou rekonvalescencí.

Benefity napářky v průběhu ženského života: vyčištění menstruační krve (bez sraženinek), úprava menstruačního cyklu (28 dní), podpora plodnosti, podpůrná léčba při gynekologických problémech - cysty, myomy, nádory, prolaps dělohy, hemeroidy, endometrióza, syndrom polycystických ovárií apod., relaxace a uvolnění svalového napětí, dobrý spánek, zvýšené libido a sexuální senzitivita, emoční rovnováha, lepší cirkulace krve, podpora odvodňování a vylučování škodlivých látek, čištění dělohy, zlepšení stavu pokožky, změkčení jizev na rodidlech, rychlejší hojení ran, snížení příznaků PMS, vymizení pobolívání podbřišku a křečí před a během menstruace, podpora samočistící funkce pochvy, zpevnění pánevního dna.

Předporodní rituál


Je oslavou těhotenství. Připraví tě po emocionální stránce, ale i té fyzické k porodu. Ideální čas, kdy si rituál dopřát je ve 37tt – 38tt. Každý rituál je velmi individuální, vždy záleží na konkrétní ženě a jejích potřebách. Probíhá v kruhu nejbližších žen. Koho si pozveš je jen na tobě. Nedílnou součástí téměř každého rituálu je péče o těhotnou ženu – masáž, meditace, malování hennou na bříško, bylinná napářka. Povídání, sdílení a naslouchání. K tomu nějaké to dobré občerstvení a o příjemný večer, po kterém se budeš cítit jako na obláčku a připravena přivést na svět nový život, je postaráno. 

Zpracování placenty

Enkapsulace

Klasické kapsle jsou zvláště vhodné k intenzivní a krátkodobé podpoře krvetvorby. Užívání po porodu redukuje záněty a otoky, pomáhá při hojení a obnově poškozených buněk, podporuje imunitní systém, doplňuje ztracené železo a pomáhá při anémii, obsahuje oxytocin – pomáhá při stahování dělohy, snižuje bolest a zvyšuje pocit pohody, obsahuje prolaktin – povzbuzuje laktaci, zvyšuje tvorbu mléka. Kapsle jsou úžasnou podporou na celé šestinedělí.

Tinktura

Placentová tinktura může být použita pro matku i dítě (12+let) v průběhu celého života. Placenta obsahuje vitamíny, minerální látky, hormony a kmenové buňky – je velmi dobrá na posílení imunity. Pomáhá při nachlazení, s poruchami trávení, při vysoké stresové události. Dále podporuje laktaci, snižuje nespavost a poruchy spánku, snižuje úzkost, stabilizuje nálady, redukuje příznaky PMS a později v životě příznaky menopauzy, snižuje výskyt koliky a bolesti zoubků u dětí (v homeopatické podobě). Vydrží do spotřebování - tedy třeba i celý život.

Cestovné

Pokud budeme mít schůzku či doprovod v Rakovníku - cestovné je zdarma. Mimo Rakovník dojedu autem kamkoli - dle ceníku 7,- Kč / km.

Reference